Diskuse

29 komentářů

 1. Dobrý den,
  kde najdu program a názory k dnešním tématům?
  Uvažuji nad volbou KČ, ale k rozhodnutí potřebuji víc informací.

  Děkuji, přeji hezký den.

  1. Dobrý den,
   obecný program, který popisuje základní myšlenky můžete nalézt zde (https://korunaceska.cz/obecny-program/). Aktuálnější a podrobnější je pak program pro volby v roce 2021, jenž je dostupný zde (https://korunaceska.cz/volby-2021/volebni_program/). To, co pak není ani ve volebním programu z roku 2021, tak může být zmíněno v odpovědích a otázkách zde (https://programydovoleb.cz/volby/snemovni-volby/149/strana/219/otazky-a-odpovedi). Pro aktuální informace je dobré sledovat webovou stránku a sociální sítě strany, pro popis dění nejen ve straně mohu doporučit sledovat blog psaný členem strany zde (https://www.forendors.cz/mkz).

 2. Ideály monarchie a úvahy o jejím obnovení u nás jsou krásná a pro mnoho z nás lákavá představa. Co není lákavé, je vytrvalé lpění KČ na „legitimitě“ dříve panující dynastie. Rod Lotrinsko-habsburský nese přičiněním posledních dvou císařů a králů neoddiskutovatelnou spoluvinu za smrt milionů lidí v první světové válce. To byla hlavní příčina vyhlášení republiky a bohužel u nás se rádo na historické zlo zapomíná. Proč asi tento rod, jakkoli významný a vznešený, od roku 1918 nepanuje v žádné zemi? Měl by tedy snad panovat právě u nás? I pro mě jako monarchistu je to nepřijatelné.
  Námět k úvaze: když už hledat v cizině, proč nesáhnout např. do už jednou osvědčeného Lucemburska?
  S pozdravem

  1. Tak v první řadě, je to dynastie Habsbursko-Lotrinská, nikoliv naopak. A co se týče spoluviny na první světové válce, v případě FJI je minimálně diskutabilní, do jaké míry měl konstituční panovník možnost postavit se militaristickým proudům v domácí i zahraniční politice. A v případě bl. Karla, který se společně se svými švagry aktivně pokoušel krvavou válku ukončit o spoluvině nelze mluvit vůbec.

 3. Škoda že v první přímé volbě prezidenta nekandidoval Zdeněk Šternberk, toho by lidé velice pravděpodobně zvolili prezidentem pro jeho bezúhonnost a vznešený charakter.

  Nicméně co se monarchie týče, tak Lotrinské nikdo v Českých Zemích už nikdy nepřijme (proto vznikla Republika) ale možná kdybyste poprosili Czerníny o kapku krve, podle Balbína jsou totiž patrilineární potomci Přemyslovců (což by se dalo moderní genetickou vědou prokázat nebo vyvrátit), viz. odkaz níže:

  https://de.wikisource.org/wiki/BLK%C3%96:Czernin_von_Chudenitz,_das_Geschlecht,_Genealogie

 4. Dobrý den, velmi by mě zajímalo, jestli to vše co tady presentujete je recese? Pokud ano máte můj obdiv. Ovšem pokud to myslíte vážně, vřele bych doporučil hospitalizaci v ústavu s bohatou knihovnou 🙂 možná byste se následně alespoň něco málo o historii vlastního regionu.

 5. Dobrý den,
  myslíte si, že vrátit na český trůn Habsburka je ta správná cesta? Přeci jenom, monarchie u nás zanikla právě kvůli tomu, že naši zemi vedl „cizinec“ odněkud z Rakouska. Nebyla by náhodou lepší možnost výběru některého ze současných šlechtických rodů, které mají lehce osobnější vztah k Čechám, například rod Lobkowiczů nebo Schwanzerbergů?

 6. Dobrý večer,
  výsledky voleb v ČR i dnešní stav Evropské Unie (energetická, imograční a další krize) nabízá otázku, zda je legitimni podporovat projekt EU čili čtvrté Říše, či spíše platformu V4 na půdorysu božulezl zaniklé monarchie a obnovit myšlenku spolipráce či dokonce federace zemí Danubie, tedy opustit myšlenku neomarxitictické vize EU a vrátit se ke spolupráci Mittel Euroepe bývalých zemí moarchie. Viribs Uinitis.

 7. Dobrý den
  Myslím že letošní volby bude mít KORUNA ČESKÁ nejlepší volební výsledek v historii.
  Držím palce při sčítání.

  Král je mrtev ať žije král

 8. Nevím, kdo to mluví v tom videu. Asi nějaký sochař. Ale říká „nejideálnější“. To mi stačí k tomu, abych tuto stranu přestal brát vážně. Děkuji za pochopení.

 9. Vždy jsem tvrdil , že česká země vždy prosperovala a byla na výši jen v době monarchie . Demokracie jen otevřela dveře „legálnímu“ zlodějství a korupci. Bojím se ale, že v dnešním zdemokratizovaném Česku nebude mít monarchie místo. Lidé jsou jako ovce, půlce lidí je to jedno, nevěří že jejich hlas něco změní tak volí první stranu která se jim nabídne. No a ta druhá půlka zvolí stranu která dle jejich názoru napáchá nejmíň škod. Důchodce zvolí toho kdo jim dá klobásu zadarmo. Většina lidí nevidí nebo spíše nechtějí vidět , že veškeré sliby jsou opravdu jen sliby, že jde bohužel jen o koryta. Monarchie je dobrý nápad , logická změna k lepšímu. Jen lidé budou muset otevřít oči a probudit se. Svůj hlas dávám. Snad se něco změní. S přáním krásného dne . Martin N.

 10. Jak může za tuto stranu kandidovat člověk, který sám není schopen ctít a dodržovat zákony této země a pravidla občanského soužití? Člověk který šíří nepravdivé informace ? Někdo kdo pomluvami, hrubými a vulgárními urážkami jedná se svým okolím i úřady?
  Bohužel, když jsem viděla na kandidátce jméno paní Heleny Vanity Černé, nemohu mít k této straně důvěru. S názory se ztotožňuji, ale pokud zde figurují kandidáti jako paní Černá, mám velkou nedůvěru. Božena J.

 11. Jsme politický skeptik, jakožto člověk, který vždy upřednostňuje kontinuitu před sociálními až revolučními reformami, jsem z předvolební situace spíše zklamaný. Moc stran, které prosazují rozumnou konzervativní politiku, neuchylují se k lacinému populismu, není. S Korunou Českou se v mnoha ohledech shodnu, možná není od věci hlasovat „srdcem“, jak nastínil koneckonců v rozhovoru i předseda Špaček. Koncept moderní monarchie je určitě zajímavý podnět k diskuzi, ačkoliv republikánské zřízení nepovažuju za ryze negativní, začínám se o tuto problematiku více zajímat. Buď koalice SPOLU (se všemi výhradami, které k ní mám), nebo s čistou hlavou Koruně České ve spolupráci s KS. Rozhodovat bude také viditelný projev myšlenek a idejí monarchistů a větší interakce s námi, co by potencionálními voliči. Chci doufat, že mladí voliči (ke kterým patřím), ocení i tento typ politiky, který mimo jiné plní roli oponenta vůči progresivním myšlenkám často vedoucí k destrukci tradičních a morálních zásad, které jsou spjaty s duchovními hodnotami. Hezký den všem.

 12. I mimo konkrétní obsah cítím z volebního programu dvě obrovská pozitiva: snahu zrevidovat zkornatělý systém fungování státu a velkou snahu přiblížit rozhodování dolů, k obcím, k občanům. To je moc dobře.

 13. K nedostatku bytů – každý, kdo se pohybuje po Praze, ví, že volných bytů je dost. Stejně tak jsou zoufale nevyužité domy na venkově. Hovoří se o bytové krizi, ale lidí zas tak moc nepřibývá a byty se nerozpouští na slunci jako led. Na Západě je běžné, že pokud na vesnici v rodinném domku bydlí osamělý starší pár, část domu pronajme. A u nás? Znáte někoho, kdo na venkově pronajímá část svého domu? Já ne. Důvod? Směšně nízká daň z nemovitosti, která vůbec netlačí na efektivitu využívání bytů a domů.

  Dobře promyšlená daňová reforma musí zahrnout i zásadní změnu přístupu k dani z nemovitosti. Byť to není populární.

  Určitě SOUHLASÍM s nápadem, aby si obce samy mohly stanovit vlastní výši daně z nemovitosti a z ní financovaly své náklady.

  1. Program strany neznám. Co píšete o dani z nemovitostí mi takhle dává smysl. Mohla by to být „páka“, tlačící na majitele žádaným směrem. Ale to by se nejprve musel srovnat celý trh a musely by se zavést principy trojčlennosti sociálního organismu do fungování celé společnosti. Pak by mohla i tato „páka“ působit nenásilně podle Vašich představ. A možná by už ani nebyla nutná…? To nevím.

 14. Sazba dane z prijmu v pravomoci obce pusobi jako velka blbost. Podle trvaleho bydliste? Obecni danove raje a prepisovani trvaleho bydliste ke kamaradum, znamym a rodinam zijicim v techto obecnich danovych rajich?
  Zato volebni 500 a hlas srdce a rozumu jsou genialni.

  1. I kdyz 500 je moc. Chudi by pak pochopitelne volit nesli a bylo by to diskriminacni. Stacila by symbolicka 100.

   1. Volební seznamy uvádějí cca 8,5 milionu voličů. Pokud se mezi ně rozdá symbolická stokoruna, vyjde to na 850 milionů. A to hovoříme jen o volbách do Sněmovny. Pokud by si peníze ponechala polovina voličů (plus mínus dnešní stav), hovoříme o půl miliardě korun. Má-li to splnit svůj účel, klesne volební účast o dalších deset procent. Stojí to za to?

    Alternativně mohou příslušné úřady (seznamy voličů sestavuje obecní úřad, městský úřad, …) požadovat roční občanský poplatek a podmínkou aktivního volebního práva by bylo uhrazení takového poplatku. V symbolické výši, klidně těch 100 korun. Nebude to stát nic a ještě obce získají nějaké finance na svou agendu.

  2. Ad „hlas srdce“ – souhlasím, že je to výborný nápad, ale ďábel se skrývá vždy v detailu. Výsledkem voleb „srdcem“ může být totálně rozdrobená a nefunkční Sněmovna plná srdcařů.

   Odhlédl bych o aktuálních obav Koruny České a v návrhu ústavních změn přehodil volební systém do Sněmovny a Senátu (té v návrhu změn volené části, pochopitelně).

   Sněmovnu bych volil většinově (ideálně alternativní volbou) a generoval tak silné vlády. Senát bych naopak obsadil 50 volenými senátory z jediného volebního obvodu (=celý stát jeden volební obvod). Za každá dvě procenta získaných hlasů jeden senátor. Maximálně tedy těch padesát, ale pravděpodobně méně.
   Další senátoři by byli zástupci zemí, měst, církví a ti doživotně jmenovaní…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *