Článek

Petr Nohel v TV Nova: Zrušme republiku a obnovme monarchii

Předseda KČ Petr Nohel poskytl 28. října exkluzivní rozhovor pro TV Nova, ve kterém vysvětluje některé důležité argumenty pro monarchii, program Koruny České a postoj k panovnickému domu.

Petr Nohel je předsedou Koruny České od roku 2014. Hlavním cílem této strany je obnova monarchie v českých zemích. Sami se řadí ke konzervativní pravici a podle Petra Nohela je většina členů křesťany. „Stavíme hodně na křesťanských základech a rádi bychom zamezili neustálému střídání vlád a politické nestabilitě,“ říká předseda. Toho chtějí dosáhnout právě návratem k monarchii.

Podle Petra Nohela máme sice horní a dolní komoru parlamentu, prakticky ale máme dvě komory dolní: „Ten Senát nehraje příliš jinou roli, je obsazován podobným způsobem jako sněmovna,“ říká předseda Koruny České a navrhuje obsazovat Senát tzv. virilními senátory, tedy například rektory univerzit, řediteli muzeí a galerií nebo významnými církevními hodnostáři. „Ti již svým současným výkonem povolání něco dokázali a teď tu svoji moudrost přenesou do té horní komory,“ vysvětluje Nohel.

V čele státu by podle Koruny České neměl být prezident, ale dědičný panovník podle nástupnického práva: „Dnešním následníkem trůnu je tedy Karel Habsburský, arcivévoda a princ, který je vnukem posledního českého krále,“ prozrazuje Nohel a zároveň vyvrací, že by se mu v současném státním zřízení žilo špatně: „Já jsem velice rád, že tady není komunismus. Jsem velice rád, že můžu žít v zemi, která je zatím relativně svobodná a kde mohu zatím otevřeně říkat svůj názor,“ říká monarchista.

Celý doprovodný článek a videozáznam rozhovoru  najdete na webu tn.nova.cz: Předseda Koruny České: „Zrušme republiku a obnovme monarchii!“

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Sdílejte článek: