Článek

Mše svaté ke cti blahoslaveného Karla I.

Jak se rozvíjí úcta ke Karlovi I., poslednímu českému králi a dalším světci na našem trůně po svatém Václavu, na mnoha místech naší vlasti jsou slouženy mše svaté u příležitosti jeho liturgického svátku 21. října.

Každý rok si dne 21. října připomínáme svátek blahoslaveného Karla Rakouského. Je to výročí jeho sňatku s princeznou Zitou roku 1911. Několik let po sňatku převzal roli císaře a nelehkou roli panovníka v době už probíhající světové války vnímal celý život jako zodpovědnost za své národy před Bohem i za cenu osobní oběti, stejně tak na ně myslel i při svém bolestném umírání. Blahoslavený Karel je vzorem panovníka, který stavěl zájmy jemu svěřených lidí nad své osobní. Charakterizuje tak vlastnosti, které v dnešní době často nevidíme.

Tento památný den si na několika místech naší země připomeneme mší svatou, níže přinášíme Vám přehled těchto bohoslužeb (s odkazy na podrobnější informace v kalendáři událostí). Tento přehled pravděpodobně není kompletní – protože úcta k bl. Karlovi I. se rozvíjí mezi věřícími na mnoha místech, je možné, že mše svaté ke cti blahoslaveného Karla jsou slouženy i mnoha jiných kostelech; vycházíme z informací, které se k nám dostaly a uvítáme doplnění.

sobota 19. října

neděle 20. října

pondělí 21. října

24. říjen

 

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Sdílejte článek: