Článek

Zemřel Otto von Habsburg

Před Boží tvář předstoupil – Jeho císařská a královská výsost Ota Habsbursko-Lotrinský ve věku 98 let.

S lítostí Vám oznamujeme, že byl na věčnost povolán syn Karla I. císaře rakouského, krále českého a uherského (+1922) a císařovny Zity (+1989), Ota Habsbursko-Lotrinský.  Před spravedlivou i milosrdnou tvář Boží byl povolán 4. července 2011. Odešel ve věku 98 let z místa, kde již léta prožíval podzim svého života, z  bavorského městečka Pöcking. Zemřel v brzkých ranních hodinách „v klidném spánku“.

Není to tak dávno (3. února 2010), co jsme se loučili s jeho paní princeznou Reginou Habsbursko-Lotrinskou (rozenou Sachsen-Meiningen). Hlavou Habsburského rodu se i po formální stránce stává jeho nejstarší syn Karel Habsbursko-Lotrinský.
 Podle informací budou ostatky JCKV Oto Habsburka vystaveny v kostele sv. Urlicha v Pöckingu (celkem tři dny). Pak budou převezeny do Mnichova, následně do Mariazell, Vídně a Budapešti. V Budapešti také proběhne zádušní mše svatá.
Vzpomeňme v modlitbě na tohoto muže, který se zhostil po úmrtí svého otce role následníka. Jen Bůh, první příčina všech věcí, posoudí jeho život v absolutní spravedlnosti, přičemž naší povinností, zatím zde setrvávajících, je obrátit se k Němu v prosbě o milosrdenství pro jeho duši.
 

 

Orémus pro fidelibus defunctis.

Requiem æternam dona eis, Dómine, et lux perpetua luceat eis.

Requiéscant in pace.
Amen

 

Modleme se za všechny věrné zemřelé.

Odpočinutí věčné dej jim, Pane, a světlo věčné ať jim svítí.

Ať odpočívají v pokoji.

Amen

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Sdílejte článek: