Článek

Výsledky voleb 2021 a poděkování voličům Koruny České

Říjnové volby do Poslanecké sněmovny jsou za námi. Z pohledu malé politické strany považujeme výsledky za velmi dobrý začátek, který pro nás bude odrazovým můstkem a motorem pro to, abychom v našem úsilí pokračovali. Jakých čísel dosáhla Koruna Česká neboli Monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska v letošních volbách a jak volby zpětně hodností předseda strany RNDr. Radim Špaček?

Volby do Poslanecké sněmovny 2021 – VÝSLEDKY

Seznamzpravy.cz – konečné výsledky parlamentních voleb 2021, Zdroj: Seznamzpravy.cz

Pro vstup do Poslanecké sněmovny musela koalice dvou stran dosáhnout 8 %, koalice tří stran 11 % a samostatná strana 5 %.

Detailní výsledky voleb 2021

Pro zajímavost: Počet mandátů (zelené číslo v grafu) se vypočítá jako rozdíl všech platných odevzdaných hlasů (5 375 090) a rozdělovaných mandátů (200), který dává republikové mandátové číslo (26 875 – zaokrouhluje se na celé číslo dolů). Jsou zde však započítáni i ti, kteří svůj hlas dali stranám, které ve Sněmovně nezískaly žádný mandát, protože nepřekročily povinné volební kvórum. Z toho důvodu je potřeba přepočítat mandáty pro jednotlivé kraje a počítat pouze s hlasy pro ty strany, které překročily procentní hranici pro vstup do Poslanecké sněmovny, a to tímto způsobem.

Seznamzpravy.cz – počet hlasů v jednotlivých krajích

Jak si ve volbách vedla Koruna Česká

Naše Koruna Česká získala v letošních volbách 8 635 hlasů. Když se podíváme na počty hlasů v jednotlivých krajích, nejvíce jste pro nás hlasovali ve Středočeském kraji (1 420), v kraji Hlavní město Praha (1 059) a v Moravskoslezském kraji (831).

Pokud vás zajímá, kolik hlasů získala Koruna Česká přímo ve vašem okrese, městě nebo obci, vyberte lokalitu a podívejte se výsledek hlasování a procentní zastoupení.

Poděkování za podporu ve volbách 2021

Rádi bychom tímto poděkovali především vám – těm, kteří jste volili srdcem a nenechali se ovlivnit velkými politickými stranami. Každého vašeho hlasu si vážíme a v roce 2025 budeme opět připraveni kandidovat do Poslanecké sněmovny. Věříme také, že volební účast se bude pohybovat v tak vysokých číslech jako letos, kdy byla až neuvěřitelně vysoká – 65,43 %. A jak sami vidíte, změna je možná.

„Jménem Koruny České děkujeme všem, kdo nám v letošních volbách dali hlas. Byť se nepodařilo dosáhnout výsledku, který jsme si představovali, nezapomínáme, že Rex nunquam moritur.“

RNDr. Radim ŠPAČEK – předseda Koruny České

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Sdílejte článek: