Článek

Petr Placák: Retardace aneb Od krále k prezidentovi

Častou námitkou odpůrců monarchie je to, že panovník může být duševně nezpůsobilý a oblíbeným příkladem je Ferdinand V. Dobrotivý. Petr Placák, spisovatel, monarchista a zakladatel Koruny České ve svém článku nabitém fakty výstižně ukázal, že srovnáme-li tohoto posledního korunovaného českého krále třeba s naším současným prezidentem, vyychází z toho panovník velmi dobře, zatímco pro prezidenta to právě lichotivé vysvědčení není.

Na facebookové stránce Návrat krále nedávno připomněli osobnost posledního českého korunovaného krále Ferdinanda V. s otázkou, zda by nebylo od věci jeho památku v Praze připomenout pomníkem. Pod článkem se sešla řada reakcí včetně těch, že Ferdinand byl retardovaný, více méně neškodný blázen – argumenty, co vše uměl, ovládal a dokázal, nepomohly. Prostě blázen a hotovo.

To je běžný názor nejen plebsu odchovaného retardovanými komunistickými pohádkami, ale najdeme jej i v historických příručkách sestavených lidmi s univerzitním vzděláním, kteří ovšem v mládí vydávali marxismus-leninismus, pohádku všech pohádek (těch retardovaných), za vědu, a to exaktní, i když pravda – podobné náhledy na Ferdinanda měli i někteří doboví machiavelisté, kteří se vyskytují v jakékoli době.

Jako pandán k výše uvedenému je podobně rozšířený názor, že Miloš Zeman je persona nadprůměrně inteligentní, což zastávají i ti, kteří jinak současnou hlavu zdejšího státu vůbec nemusí. Tak si to porovnejme. Retardaci, čili zastydlé, situaci, osobě a jejímu postavení neadekvátní, nevhodné, nepatřičné reakce budeme porovnávat s reakcemi uměřenými, v dané situaci správnými a vhodnými, patřičnými, jak to bývá či má být u člověka, které je mentálně zralý a psychicky zdravý.

Celý článek čtěte na Babylonrevue.cz

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Sdílejte článek: