Článek

Krajské listy: Minimálně na Havlíčkobrodsku si přejí návrat monarchie, Karel Habsburský dostane českou korunu

Velmi monarchisticky znějícím titulkem referovaly o narozeninách následníka trůnu a o akci Koruna pro Karla Krajské listy z Vysočiny.

I jinak článek stojí za přečtení, protože se nejedná jen o jinak časté opsání informací z tiskových zpráv, ale přináší mnoho zajímavých informací.

11. ledna oslaví Karel Habsburský své šedesáté narozeniny. Vnuk posledního krále na českém trůnu dostane od (svých) Čechů krásnou připomínku vládnutí. Repliku svatováclavské koruny. Vyrobenou šperkařem v poměru jedna ku jedné. Jen drahokamy budou ze skla a zlatá konstrukce koruny budou ‘jen’ pozlacené stříbrné plíšky. I tak se jedná o práci, která stála rovných 300 000 korun. Odkud ty peníze šly?

O to se postaral Spolek pro obnovu Českého království, který usiluje o to, aby se nastolení otázky královské hlavy země stala zase aktuální a žádaná. Na tuto ´rozkladnou činnost proti státu´ spolek rozhodně nežádal od samotného státu. V polovině loňského roku vyhlásili veřejnou sbírku. Na celou sumu za zhotovení koruny se složilo 130 lidí a několik organizací.

Jindřich Holub, předseda spolku, ale i starosta obce Pohleď na Havlíčkobrodsku, si myslí, že nám chybí důstojná reprezentace. „Myslíme si, že takový symbol trvalé hodnoty, který by panovník představoval i v moderní době, tomu státu chybí,“ řekl Holub pro Aktuálně.cz. Podle něho jsou dědičné královské rody (tam, kde přetrvaly) důstojnějšími představiteli státu než volení prezidenti. Holub chce Karlu Habsburskému, i veřejnosti, připomenout, že pro Českou republiku stále existuje dědičná rodová linie panovníků a že má, rozhodně u nás, své příznivce.

Celý článek čtěte na webu krajskelisty.cz

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Sdílejte článek: