Článek

Arcivévoda Karel Habsburský se nakazil koronavirem

Mezi 157 potvrzenými případy onemocnění COVID-19 v Rakousku je i vnuk posledního českého krále a hlava panovnického rodu, JCKV arcivévoda Karel Habsburský.

Nakazil se pravděpodobně minulý týden během kongresu v Ženevě. Má však naštěstí lehký průběh nemoci, kterou sám zprvu považoval za chřipku. „Zavolal mi přítel a řekl, že byl testován pozitivně. Protože se konference zúčastnili Italové, hlavně z Milána, a já měl problémy s kašlem a plicemi, hlásil jsem okresní správě, “ uvedl pro rakouský deník Kronen Zeitung. Po provedeném testu obdržel pozitivní výsledek a od čtvrtka je tak v karanténě ve svém domě poblíž Vídně a se svou rodinou je v telefonickém kontaktu.

 „Daří se mi poměrně dobře. Jenom jako u chřipky, kdy příznaky neustupují úplně rychle, se člověk cítí trochu skleslý,“ hodnotí svůj stav a zdůrazňuje, že má skutečně jen lehké příznaky, takže se není čeho obávat. V rozhovoru pro oe24.at také popisuje průběh nemoci jako u chřipky, tedy vysoká teplota (která ale nepřesáhla 38°C), lehký kašel a bolest hlavy, jen s tím rozdílem, že symptomy přetrvávají delší dobu, zatímco u chřipky většinou po pár dnech ustupují.

Karanténa bude trvat tak dlouho, dokud neskončí příznaky nemoci a následně pacient neprojde opakovaným testem s negativním výsledkem.

V rozhovoru si Karel Habsburský pochvaluje, že díky lehkým příznakům a vynucenému setrvání doma alespoň přečte více knih a udělá hodně práce z domova, i když musí zrušit svou účast na společenských událostech.

Nešetří také slovy chvály na profesionalitu rakouského zdravotnického personálu – podle svých slov je v kontaktu s přáteli z jiných států, kteří byli též nakaženi koronavirem, a Rakousko si v tomto srovnání se situací poradilo velmi dobře.

Koruna Česká přeje JCKV brzké uzdravení.


Doplnění: Na oficiálním webu arcivévody Karla si můžete přečíst jeho zprávu, kterou informuje o svém zdravotním stavu a děkuje za všechna přání.


Více informací:

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Sdílejte článek: