Článek

Arcivevoda Ferdinand Zvonimír navštívil Prahu

Ferdinand Zvonimír, pravnuk posledního českého krále a první v pořadí následnictví českého trůnu po svém otci a současné hlavě rodu, arcivévodovi Karlovi, navštívil v minulých dnech Prahu.

Arcivévoda Ferdinand, který je v současnosti známý jako úspěšný automobilový závodník, během své krátké návštěvy Prahy si prošel Pražský hrad a Svatovítskou katedrálu, kde byli jeho předkové korunováni na české krále (naposledy jeho jmenovec Ferdinand V. roku 1836), i další hlavní turistické atrakce našeho hlavního města jako Karlův most a Staroměstské náměstí, přičemž neopomněl ochutnat české pivo v jedné z restaurací v centru Prahy. Cestou z Prahy se pak ještě zastavil na zámku Český Šternberk. Podle jeho slov na sociálních sítích ho Praha okouzlila a rozhodně plánuje přijet znovu.

Přestože zavítal do Prahy soukromě jako turista, jeho návštěva vzbudila velkou pozornost: Informovala o ní významná média jako Nova, Echo24 či Blesk a to ve velmi pozitivním duchu. Stačí ocitovat titulky článků:

Pod jeho příspěvky na sociálních sítích se pak v krátké době objevily stovky komentářů od lidí zejména z Českých zemí, kteří reagovali v naprosté většině s nadšením a nezřídka vysloveně v monarchistickém duchu (mimo jiné s desítkami tipů na další místa, která by stála za to navštívit). Mezi komentujícími se objevil například oficiální profil Královského pivovaru Krušovice nebo známý marketingový odborník Martin Jaroš, který rovnou napsal, že by doporučil korunovaci a konstituční monarchie by se mu líbila.

Po návštěvě arcivévody Georga v Olomouci je to tak podruhé v krátké době návštěva člena habsburského rodu v českých zemích. A přestože se tentokrát jednalo o soukromou návštěvu, díky pozornosti, které se jí dostalo, určitě opět o něco napomohla přiblížení královské rodiny lidem v naší zemi, odbourání zažitých mýtů a v důsledku i podpoře myšlenky obnovy monarchie v čele s potomky českých králů jako seriózní alternativy polititického uspořádání.

 

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Sdílejte článek: