Článek

Podepisujte petici za návrat pomníku maršála Radeckého na Malostranské náměstí

Spolek Radecký Praha upozorňuje na blížící se definitivní ukončení podepisování petice za návrat pomníku maršála Radeckého na Malostranské náměstí v Praze, která vznikla z iniciativy občanských spolků Malé Strany.

Původně bylo plánováno ukončení petice na konec roku, protože ale podpisů stále přibývalo, byl termín ukončení prodloužen do konce ledna 2021, je tedy stále možnost připojit svůj podpis.

Petici podepisujte zde: https://www.petice.com/pomnik_marsala_radeckeho

Koruna Česká tuto iniciativu vítá a podporuje, neboť opětovné docenění tohoto skvělého uměleckého díla, ale také navrácení samotné osobnosti maršála Radeckého do všeobecného povědomí představuje jeden z kroků k nápravě pokřiveného obrazu doby monarchie. Proto také vyzýváme všechny naše členy členy a příznivce nejen k podepsání petice, ale i k jejímu dalšímu rozšíření mezi svými přáteli.

Hlavní důvody pro obnovení pomníku si můžete přečíst zde. Podrobnější informace, historické i zdůvodňující úmysl vrátit Praze toto překrásné sousoší, naleznete na webu www.radecky.org. V rubrikách NovinkyPolemika můžete nalézt jak přehled podpůrných článků a rozhovorů, tak také texty odpůrců, které spolek zveřejňuje pro dokreslení celkového obrazu o názorech odborné i laické veřejnosti na návrat pomníku. Některé texty odpůrců jsou zveřejňovány s komentářem; některé jsou natolik „osobité“, že za kometář nebo polemiku ani nestojí. Ostatně posoudíte sami.

Ke dni 31. 1. 20231 bude petice uzavřena a připravena k předání Praze 1 a Magistrátu Prahy. Doufejme, že do té doby ještě přibude co nejvíce podpisů.

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Sdílejte článek: