Článek

Jan Kubalčík: Nezapomeňme na Ústavu

O tom, proč i přes mnohé významné výhrady za současné situace podpořit TOP 09 píše pro Konzervativní listy Jan Kubalčík, předseda Konzervativní strany, se kterou KČ dlouhodobě spolupracuje.

Ne, nejsem defétista. Přesto ale nemůžu popřít, že vítězství hnutí ANO 2011 v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny je docela pravděpodobné. Položme si nejprve otázku, co bude, když k tomu skutečně dojde. A  zkusme od toho odvodit, jak se volebně zachovat, aby nedošlo k tomu nejhoršímu.

(…) Přiznávám dále bez mučení, že nyní promlouvám proti svému vlastnímu dlouhodobému přesvědčení, ale dnes je třeba volit zároveň takovou stranu, která se do poslaneckých lavic skutečně dostane, neboť opakem se zvyšuje pravděpodobnost, že onu ústavní většinu složí nějaká ta odpudivá koalice, která náš ústavní pořádek rozvrátí. A, konečně, je třeba volit stranu, která nevstoupí do vlády s Andrejem Babišem, resp. s jeho politickou firmou ANO 2011 (což tedy jedno jest). Ostatně, oním „firemním“ přístupem je Andrej Babiš blíže pravému fašismu než kdokoli z těch, kteří jsou dnes u nás z takových  tendencí osočováni…

Je na každém jednom voliči, aby zvážil, která strana nastíněným kritériím vyhovuje nejlépe a tu pak volil. Nečiním si nárok na jistotu mého vlastního určení této strany – daleko jistější jsem si v tom, že uvedená kritéria jsou stanovena správně. Nicméně, ať to dotáhnu do konce, pro mě (a pro Konzervativní stranu, spolu s Korunou Českou a Klubem angažovaných nestraníků, Viribus unitis) z toho vychází strana TOP09. A to navzdory tomu, že mi mé rozhodnutí tato strana vůbec neusnadnila, spíše naopak.

Celý článek: Konzervativní listy

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Sdílejte článek: