Článek

Rozhovor s Milanem Bubnem na Info.cz

Profesor Milan Buben, významný heraldik, genealog a teolog a také čestný člen Koruny České a přesvědčený monarchista, poskytl zajímavý rozhovor zpravodajskému serveru INFO.cz, ve kterém mimo jiné upozorňuje na přednosti monarchie.

Jste čestným členem v Koruně České, tedy v monarchistické straně Čech, Moravy a Slezska. Znamená to, že byste rád u nás viděl jako státní zřízení království?

No samozřejmě! Vždyť to, jak vznikla republika, že se rozbouralo Rakousko – Uhersko, to je celé jeden velký omyl. Tehdy jsme byli velmoc.

Jak reálně by to u nás vůbec mohlo fungovat?

Konstituční monarchie, to je zachování tradice, vychovávání následníka trůnu, který se od malička umí nějak chovat a pohybovat ve společnosti. Má díky svému původu také od počátku důležité kontakty. Vždyť se podívejte na Velkou Británii. To je něco úžasného, jakou jistotu integrity mají tamní lidé, Brexit nebrexit.

(…)

Takže chcete říct, že kdybychom se vydali kdysi jiným směrem, že jsme na tom dnes lépe?

Koncem vlády Franze Josefa to u nás byla taková demokracie, že se o tom nikomu ani nesnilo. Svoboda slova, dokonce podnikání… A nikomu se nic nestalo. To bylo neuvěřitelné. Pak ovšem přišel s republikou zákaz šlechtických titulů. Taky církve – v duchu hesla Řím musí být souzen a odsouzen. A přišel i zákaz podnikání. Vezměte si už samotné stržení mariánského sloupu. To je nepochopitelné.

Celý článek si můžete přečíst zde: Českou vlajku jsme při rozdělení státu ukradli, od politiků to byl podvod, říká heraldik Buben.

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Sdílejte článek: