Článek

Royal Central: Monarchisté v Praze pochodovali za návrat krále

Článek o našem tradičním pochodu 28. října za návrat krále do Českých zemí vydal mimo jiné britský server Royal Central.

Čeští monarchisté pořádali 28. října v Praze každoroční Pochod za monarchii. Jejich cílem je návrat habsburské monarchie do své země. Zatímco vládní představitelé oslavovali 101. výročí zaniklého Československa, monarchisté se shromáždili u sochy sv. Václava a vydali se na pochod ulicemi Prahy.

V uvítacím proslovu Radim Špaček, předseda Koruny České, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska, zdůraznil, že se monarchisté scházejí na stejném místě, kde se konaly demonstrace proti komunistickému režimu.

Radim Špaček vydal prohlášení, v němž uvádí: “Monarchisté navhují očividné řešení, svěřit funkci hlavy státu do rukou nevolené osoby, obdařené zásadně jiným druhem legitimity než volení zastupitelé”. Špaček zdůraznil, že monarchisté nejsou spolek nostalgiků, kteří sní o zlatovlasých princeznách a princích na bílých koních, nýbrž navrhují zcela racionální a vyargumentovanou variantu obsazení úřadu hlavy státu, která by byla od dětství připravována na svou roli a měla by přirozeně dobré vztahy s dalšími panovnickými dynastiemi.

Pochodu se zúčastnilo několik stovek lidí, kteří pokojně prošli centrem Prahy a získali si značnou pozornost.

Celý článek si můžete přečíst v angličtině zde: Monarchists march for the return of the monarchy in Prague

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Sdílejte článek: