Článek

Blahopřání k narozeninám princezně Sophii z Lichtenštejnska

 

Vaše knížecí výsosti,

Přijměte pozdrav a přání od obyvatel Čech, Moravy a Slezska k vašim narozeninám. S vděčností vzpomínáme na přijetí, kterého se nám dostalo v záři tohoto roku ve vašem sídle ve Vaduzu. Věříme, že Vás někdy budeme moci přivítat v naší vlasti.
Přejeme Vám a vyprošujeme Boží požehnání do dalších let i odvahu a sílu do vaší role manželky, matky a budoucí lichtenštejnské kněžny.  Narozeniny nám vždy připomínají, že nikdo z nás být nemusel, a přesto jsme. Jsme, protože Bůh, původce všeho a první příčina všech věcí, od věků chtěl, abychom byli. Jsme, neboť motivem jeho konání je láska a jen díky Němu jsme věční. Jaká však bude naše věčnost, to záleží na naší lásce k našemu původci. On nám již svou lásku prokázal a nyní je na nás projevit věrnost a vděčnost. Na to vše myslíme, když na Vás v modlitbách vzpomínáme v zemi, která bývala domovem lichtenštejnského rodu.
 

S přáním jen dobrého,


Koruna Česká

Sophie Elisabeth Marie Gabrielle (28. říjen 1967, Mnichov) je dcera prince Maxe Emanuela, vévody bavorského, a jeho ženy švédské hraběnky Elisabeth Douglas.

Před svatbou s lichtenštejnským korunním princem Aloisem užívala svůj titul vévodkyně bavorská a princezna bavorská po otci, ale tyto tituly nebyly platné z důvodu zrušení šlechtických titulů v SRN po první světové válce. Jejím prvním legálním šlechtickým titulem se tedy stal až titul po manželovi korunní princezna lichtenštejnská.

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Sdílejte článek: