Kalendář akcí
SVÁTEK SLAVÍ
Dnes : Andrea
Zítra : Jonáš
Kontakt

Koruna Česká
monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska

Senovážné náměstí 24,
110 00 Praha 1, Česká republika

IČ:44266740

Email: info@korunaceska.cz


Bankovní spojení:

FIO banka: 333311333 / 2010
(provozní účet - členské příspěvky, faktury)

FIO banka: 2700765126 / 2010
(transparentní účet - dary) 

FIO banka: 2301205375 / 2010
(transparentní účet - volební kampaně)

Přehled nepeněžních plnění ocenitelných v penězích:
Strana dosud neobdržela žádná nepeněžní plnění ocenitelná v peněnzích
 

Vyhledávání
Vážení přátelé, omlouváme se za nedostatečné aktualizace webových stránek Koruny České v posledních měsících. Koruna Česká pro Vás připravuje nové webové stránky, které by měly být během několika týdnů spuštěny.

Jan E. Bárta - prezident připomíná občanskou válku a revoluční rozvrat

Prezident Zeman nechal na nádvoří Hradu vyvěsit červenou vlajku se zlatým kalichem domnívaje se snad bláhově, že tím uctívá památku Jana Husa.

Prezident se opět  mýlí. O tomto praporu se pouze nepodloženě traduje, že se jedná o bojový praporec „husitů“.  Zřejmě nějaký praporec s kalichem byl užíván, ale  až v době, kdy se původně české náboženské povstání zvrhlo, jako tomu zákonitě vždy bylo u všech revolucí, v loupení, násilí na chudých i bohatých, drancování měst, klášterů, kostelů a šlechtických sídel Čech a nejbližšího okolí.

Toto řádění pak ukončila až bitva u Lipan dne 30.května 1434, dlouhých 19 let po upálení Jana Husa, právě před 581 léty.

Ing. Zeman vyvěšením vlajky táboritů  projevil  neznalost a  neporozumění historii vlastního národa. Pokusil se jen prodloužit život problematickým národoveckým legendám o husitství, očekávaje zjevně obecný souhlas  a kladné politické body.

Namísto připomínky památky nonkonformního katolického kněze a rektora univerzity Jana z Husince nám ovšem jen nabídl symbol občanské války a revolučního rozvratu.

Jan E. Bárta