Prezident Zeman nechal na nádvoří Hradu vyvěsit červenou vlajku se zlatým kalichem domnívaje se snad bláhově, že tím uctívá památku Jana Husa.

Prezident se opět  mýlí. O tomto praporu se pouze nepodloženě traduje, že se jedná o bojový praporec „husitů“.  Zřejmě nějaký praporec s kalichem byl užíván, ale  až v době, kdy se původně české náboženské povstání zvrhlo, jako tomu zákonitě vždy bylo u všech revolucí, v loupení, násilí na chudých i bohatých, drancování měst, klášterů, kostelů a šlechtických sídel Čech a nejbližšího okolí.

Toto řádění pak ukončila až bitva u Lipan dne 30.května 1434, dlouhých 19 let po upálení Jana Husa, právě před 581 léty.

Ing. Zeman vyvěšením vlajky táboritů  projevil  neznalost a  neporozumění historii vlastního národa. Pokusil se jen prodloužit život problematickým národoveckým legendám o husitství, očekávaje zjevně obecný souhlas  a kladné politické body.

Namísto připomínky památky nonkonformního katolického kněze a rektora univerzity Jana z Husince nám ovšem jen nabídl symbol občanské války a revolučního rozvratu.

Jan E. Bárta