Kalendář akcí
SVÁTEK SLAVÍ
Dnes : Andrea
Zítra : Jonáš
Kontakt

Koruna Česká
monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska

Senovážné náměstí 24,
110 00 Praha 1, Česká republika

IČ:44266740

Email: info@korunaceska.cz


Bankovní spojení:

FIO banka: 333311333 / 2010
(provozní účet - členské příspěvky, faktury)

FIO banka: 2700765126 / 2010
(transparentní účet - dary) 

FIO banka: 2301205375 / 2010
(transparentní účet - volební kampaně)

Přehled nepeněžních plnění ocenitelných v penězích:
Strana dosud neobdržela žádná nepeněžní plnění ocenitelná v peněnzích
 

Vyhledávání
Vážení přátelé, omlouváme se za nedostatečné aktualizace webových stránek Koruny České v posledních měsících. Koruna Česká pro Vás připravuje nové webové stránky, které by měly být během několika týdnů spuštěny.

Arcidům habsburský: Články v médiích

iDNES.cz - exkluzivní rozhovor s JCKV Karlem Habsburským

Kdyby dnes existovala rakouská monarchie, byl by Karl von Habsburg českým panovníkem. "To jméno polarizuje," připouští v exkluzivním rozhovoru vnuk posledního císaře, který se cítí jako Středoevropan.
Do Hofburgu, někdejší rezience rakouského císaře, to má ze své kanceláře asi dva kilometry. To znamená přibližně 22 minut chůze. Ve skutečnosti to však je vzdálenost doslova galaktická.
Karl von Habsburg, současná hlava rodu a vnuk posledního rakouského panovníka, totiž žije v jiném světě než jeho předci. Na císařském trůně nesedí, a tak není ani českým králem. Kdyby však dnes ještě existovala monarchie, vládl by nám právě on.

Celý článek naleznete >>ZDE<<

Zdroj: idnes.cz

 

Karl von Habsburg: Klaus je příliš národní

Karl von Habsburg, hlava habsburského rodu, vylíčil Lidovým novinám, jak po smrti Otty von Habsburga začala v rodině nová éra. Zmínil se i o Václavu Klausovi, který podle něj klade příliš velký důraz na národní stát.

LN Jaký vztah máte vlastně k Česku? Kolikrát jste ho navštívil? 
Příležitost navštívit Česko jsem měl často, a to i se svým otcem. V Česku je možné stále víc pozorovat, jak posilují nejen tradice, ale i jejich pěstování. Stejné je to i při uvědomování si toho, že jde o samotné centrum Evropy. Česko je důležitý element střední Evropy, a proto mi zvláště leží na srdci.

LN Váš otec i vy sám jste se hodně angažovali v Panevropském hnutí. Jste spokojený se současným stavem evropské integrace? Nemůže například dnešní měnová krize zastínit úspěchy posledních let? 
V Panevropské unii bereme evropské sjednocení nejen jako spojení států, nýbrž i jako projekt s obsahem zakládajícím se na evropské kultuře. V ní jsou křesťanské hodnoty stejně důležitým pilířem jako myšlenka nadnárodního uspořádání. Pokud by se upozadily tyto pilíře, pak zavládne čistá technokracie a byrokracie. Dnes zažíváme mnohem více krizi politickou než měnovou. Měnová krize je následkem politické. Politika žije v iluzi, že je možné rozmnožením peněz dosáhnout blahobytu. Když politika ani banky neručí za dluhy, potom je obecné blaho jako politická kategorie vytlačeno. Bez obecného blaha jako politické orientace ale nemůže společnost fungovat. Tato krize není jen ohrožením pro evropské sjednocení, je nebezpečím i pro národní stát.

Celý článek...

 

Čeká Evropu osud habsburského trůnu?

V sobotu byl ve Vídni do císařské hrobky pohřben poslední následník rakouského císařského trůnu a český korunní princ Otto Habsburský. S trochou nadsázky lze říci, žs s jeho úmrtím skončilo 20. století, neboť životopis tohoto státníka v podstatě shrnuje dějiny Evropy celého uplynulého století. Otto, který se narodil před 99 lety, byl od narození připravován, aby se zhostil role panovníka velké mnohonárodní monarchie, jež se rozkládala na území dnešní České republiky, Slovenska, Rakouska, Maďarska, Rumunska, Slovinska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, části Itálie, Polska a Ukrajiny. Osud tomu však chtěl jinak: po rozpadu monarchie byla jeho rodina nucena odejít do exilu, kde jeho otec císař Karel I. zanedlouho zemřel. Otto Habsburský postupně vyrůstal a žil v Portugalsku, Belgii, Francii, Španělsku, Spojených státech a Německu.

Celý článek...

 

Habsburský odkaz: Lepší Otto nežli toto!

Dnešní Evropská unie je spíše dědicem Francouzské revoluce než Rakouska-Uherska. Možná i to je důvod jejích obrovských problémů.

Smrtí Otty von Habsburga 4. července ve věku 98 let, jeho pohřbením tuto sobotu 16. července do Kapucínské krypty ve Vídni, kde leží jeho předkové, končí nejdelší a nejvýznamnější historické spojení se starým řádem v Evropě. Srdce zesnulého bude v urně převezeno do benediktinského opatství v Pannonhalmě v Maďarsku Jako by to symbolizovalo současný úpadek procesu sjednocování Evropy. Otto von Habsburg byl totiž téměř celý život, tedy 20. století, vedle například Roberta Schumana, Paula-Henrika Spaka a Konrada Adenauera jedním z jeho největších evropských protagonistů.

Celý článek...

 

Češi potřebují krále, ne prezidenta

Češi jsou svým založením monarchisté a milují obřady spojené s uctíváním panovníka. Pokoušeli se sice jako krále milovat Havla i Klause, ovšem není nad skutečného monarchu.

Ve Vídni byl v sobotu slavně pohřben Otto Habsburský, jenž měl na českém trůnu vystřídat dnes už blahoslaveného Karla I. a dost možná zůstat českým králem až do své nedávné smrti (zemřel 4. července). Už ve čtyřech letech byl totiž jmenován následníkem císařského trůnu, tedy i budoucím českým králem.

Celý článek...